Естетична стоматологія

Естетична стоматологія – це спеціальність стоматології, спрямована на вирішення проблем, пов’язаних із зовнішнім виглядом порожнини рота. Мета полягає в тому, щоб зберегти природну красу зубів і отримати більш красиву і гармонійну посмішку за допомогою простих, безболісних і короткочасних процедур.

Різниця між косметичною стоматологією і реставраційною

Естетичні стоматологічні клініки більше враховують побажання пацієнта стосовно виправлення пошкоджених, пожовтілих або деформованих зубів, щоб зробити їх візуально красивішими. У цьому вона відрізняється від реставраційної стоматології, яка приділяє більше уваги функціональній стороні. Наприклад, коли встановлюють коронку для заміни відсутнього зуба. Звісно, мета такої процедури також зробити зуб красивим, але основний акцент робиться на зручності та функціональності зуба.  

Що означає мати гарні зуби?

Мати хороші зуби – це абсолютно суб’єктивна думка. Одна людина хоче мати білосніжні зуби, а інша думає про красиві зуби, якщо вони рівні. Але важливо пам’ятати, що найголовнішим є те, аби колір і форма зубів ідеально компонувалася з обличчям. Тому стоматологи клініки PokiDent рекомендують співставляти відтінок зубів з білками очей.

Цікаво знати, що певні дослідження показали: люди з білими та рівними зубами сприймаються більш розумними та успішними.

Які дефекти може виправити естетична стоматологія?

Зубна дисгармонія може призвести, перш за все, до проблем із самооцінкою. Усунення певних недоліків дозволяє повернути пацієнтам бажану естетику. Основні проблеми, які виправляє клініка естетичної стоматології:

 • Зубна асиметрія: зубна асиметрія виникає, коли верхні і нижні зуби розташовані нерівномірно один до одного, тому вони здаються нерівними або скупченими.
 • Міжрізцеві діастеми: коли передні зуби відокремлені один від одного. Цей надмірний простір між зубами може бути пов’язаний з низьким сплетінням вуздечки.
 • Зміна кольору: коли з’являються потемніння зубів. Це може бути викликано дією деяких ліків або як наслідок вживання кави, чаю або тютюну.
 • Порожнини шийки: це порожнини, які виникають в області біля ясен, шийки зуба (звідси назва). Ця область є однією з найбільш вразливих частин, оскільки шийка покрита тонким шаром емалі, яка, при надмірній силі жування, може спричинити її відшарування та утворення порожнини, де буде розмножуватися карієс. Його походження може бути бактеріальним або внаслідок стирання, ерозії та абфракції.
 • Переломи зубів: переломи змінюють форму та гармонію вигляду. У більшості випадків вони виникають через травму. Зламаний зуб може викликати тривалі ускладнення, наприклад, призвести до надмірної чутливості зубів, а також викликати певний дискомфорт під час посмішки. Найбільш схильні до такого виду травм зуби верхніх різців.

Способи досягнення ідеальної усмішки

Завдяки технологічному прогресу, за останні роки стоматологія значно розвинулася в усуванні естетичних дефектів, а тому має широкий спектр методик, які дозволяють зробити лікування швидким, ефективним та безболісним. Розглянемо найпоширеніші проблеми, які хвилюють пацієнтів:

 • Відбілювання зубів: це одна з найбільш затребуваних процедур. Завдяки ньому можна усунути плями на зубах, жовтизну зубів і надати їм білого, однорідного кольору. Це безболісне лікування зубів та відносно недорога процедура, яка дає дуже хороші результати.
 • Зуби вініри: вініри – це спеціальні пластини, які накладаються на зуб. Також безболісна процедура, яка полягає в імплантації невеликих пластин товщиною від 0,8 до 1,5 міліметра на поверхню зуба маскуючи справжній зуб і тим самим забезпечуючи більш естетичний вигляд посмішки. Ця естетична процедура останнім часом стала дуже популярною, оскільки може забезпечити природний вигляд зубів. Зубні вініри виготовляються з різного матеріалу, тому відрізняється ціна та стійкість, а отже вони стають дедалі доступнішими для встановлення.
 • Виправлення асиметрії зубів: асиметрію зубів можна виправити за допомогою ортодонтії. Коли асиметрія обличчя (і його зубів) має кісткове походження, тоді буде використовуватися комбінація ортодонтії та хірургії. Дослідження обличчя разом із новітніми 3D-технологіями допоможе правильно спланувати операцію. Також використовують пластинки для зубів та зубні брекети для виправлення асиметрії.
 • Закриття діастеми: це лікування полягає в усуненні проміжків між зубами. Існують різні методи лікування: з одного боку, ви можете провести перенаправлення зубів за допомогою ортодонтії, зуби зміщуються і тим самим закривають простір, з іншого боку, лікування передбачає імплантацію порцелянових або композитних вінірів на зовні зуба або шляхом заміни вихідних передніх зубів на імплантати. Незалежно від того, чи використовуються керамічні вініри, цирконієві вініри або ж імплантати, вони будуть дещо ширшими, ніж оригінальні зуби, саме це дозволяє досягти ефекту заповнення простору між зубами і покращити зовнішній вигляд посмішки.
 • Відновлення карієсу шиї зуба: при лікуванні карієсу видаляється вся каріозна тканина, щоб потім відновити її за допомогою біосумісного матеріалу та добре відполірувати. Це косметологічне лікування дозволяє зубам відновити свою функцію та естетику.
 • Заміна амальгами для реставрацій галогеновим світлом: цей косметологічний метод дозволяє замінити старі реставрації амальгами з металу на композитні реставрації, які є більш естетичними: вони такого ж кольору, як і зуб та мають кращі фізичні якості.
 • Реконструкція переломів: реставрація зуба буде залежати від ступеня його поломки. Створюється імітація втраченої частини зуба за допомогою смоли або порцеляни. Коли смола вступає в контакт із світлом високої інтенсивності, вона твердне, завдяки чому зламаний зуб знову має колишній вигляд. Однак якщо перелом зуба більший, хорошим рішенням буде використання знімні вініри.

Чи болісні процедури естетичної стоматології?

Більшість процедур для досягнення гарної естетики зубів є простими та безболісними,  деякі з них можна виконати за один сеанс із чудовими результатами. Найчастіше використовуються відбілювання зубів і встановлення вінірів.

Естетична стоматологія ціни

Ціни на косметологічні послуги зубів дуже різноманітні, оскільки залежать від багатьох факторів:

 • По-перше, це залежить від обраного вами лікування, тобто, якщо ви хочете пройти відбілювання зубів, ціна цього естетичного лікування буде не такою, як за встановлення естетичних порцелянових вінірів.
 • По-друге, ціни на естетичну стоматологію варіюються в залежності від того, які стоматологічні матеріали використовуються на процедурі. Чим вища якість, тим ціна зростає. Однак ми рекомендуємо не економити на цьому виді лікування, оскільки воно є довгостроковою інвестицією, а якщо його зробити неправильно, наслідки можуть бути негативними.
 • Нарешті, ціни на естетику зубів значною мірою залежать від клініки чи кваліфікації стоматолога.

Якщо ви хочете отримати ідеальну посмішку за допомогою якісного лікування, найкращих матеріалів, хороших спеціалістів і при тому за найкращою ціною, рекомендуємо відвідати нашу клініку PokiDent. Перед проведенням будь-яких косметичних процедур необхідно переконатися, що ротова порожнина здорова. Ми рекомендуємо  відвідати стоматолога, який зможе проінформувати про стан ротової порожнини та дасть хороші поради. Після консультації з лікарем запевняємо, що який би метод естетичної стоматології ви б не вибрали, результат буде приголомшливий.

Види процедур, які проводяться в стоматологічному кабінеті, за останні роки сильно змінилися. Сьогодні ми ходимо до стоматолога не лише через стан здоров’я. Все більше пацієнтів звертаються до косметичної стоматології, щоб покращити зовнішній вигляд, дізнатися як вирівняти зуби, як відновити зубну емаль і наблизивши усмішку до ідеалу. У цій галузі є багато методів лікування адаптованих до потреб кожного пацієнта, від відбілювання до ортодонтії, і все це задля покращення посмішки та зовнішнього вигляду ротової порожнини.

Ця спеціальність може вирішити всі види асиметрії зубів: неправильне розташування або певні аномалії зубів (нестандартна форма, розмір чи колір), переломи зубів, криві передні зуби, карієс. Усе це можна вирішити за допомогою естетичних процедур (виготовлення вінірів, відбілювання зубів тощо), які є малоінвазивними та забезпечують здоровий, красивий зовнішній вигляд та приголомшливу посмішку.

Отримати Консультацію