Чи справді відбілювання несе шкоду? Розвінчуємо міфи

Для тих, хто хоче покращити свій зовнішній вигляд і зачаровувати приголомшливою посмішкою, відбілювання зубів стало трендом. Все більше людей звертаються до ортодонтії, щоб покращити естетику посмішки, дізнатись як зміцнити зуби, а також отримати кращу жувальну функцію. На жаль, чистки зубів два-три рази на день не є завжди достатньо, щоб зберегти їх білосніжними. Таким чином, відбілювання зубів є хорошим рішенням для відновлення сяючої посмішки.

Фактори від яких залежить стан зубів:

 • Спадковий характер (при якому природне забарвлення зубів жовтого кольору)
 • Патологічний (прийом тетрацикліну в період формування зубів)
 • Спосіб життя (вживання кави, чаю, тютюну також провокують виникнення жовтизни або плям на зубах)

Що таке відбілювання зубів?

Відбілювання зубів – це проста процедура косметичної стоматології, яка використовується для освітлення кольору емалі та дентину за допомогою  гелю на основі перекису водню. Це  естетична реставрація зубів, яка допомагає людям насолоджуватися своєю посмішкою. Саме тому наш стоматологічний центр PokiDent має кваліфікаційний рівень для проведення відбілювання зубів, високоякісне обладнання та хороший сервіс.

Відбілювання в домашніх умовах чи клініці?

Все більше і більше брендів гігієни порожнини рота розробляють готові   набори, які можна використовувати з переконливою якістю і за доступною ціною. Засоби продаються в аптеках. Ці набори для відбілювання також містять  гель на основі перекису водню, але набагато менш концентрований. Серед новинок є три види відбілювання зубів:

 • Самоклеючі прозорі смужки: дуже практичні та покриті 6% гелем, вони ідеально підходять до форми зубів для рівномірного нанесення гелю;
 • Гель зі щіткою: дозволяє дуже точно наносити продукт, для вибіркового використання на деяких зубах або частинах зубів для більш локалізованого фарбування;
 • Одноразові жолоби: гігієнічні та одноразові, вони готові до використання і не потребують попередньої адаптації. Більшу частину часу вони поставляються з індивідуальними дозами гелю.

Проте жодне відбілювання зубів не є бажаним без попереднього огляду стоматолога. Лікар має запевнитись, що  ви не маєте протипоказань, або передбачити можливі роздратування. Щоб відбілити зуби, багато людей використовують продукти, які зараз продаються в інтернеті. Навіть якщо вони забезпечують відбілювання, то все ж не гарантують повноцінного результату, на відміну від   професійного. Самовідбілювання часто проводиться в безконтрольних дозах. Це може пошкодити ясна або погіршити наявну проблему.

При професійному відбілюванні, пацієнт не зазнає жодного ризику. Використані матеріали  діють більш ефективно і рівномірно по всій поверхні зубів. Крім того, процедура є більш концентрованою і проводиться під наглядом досвідченого фахівця, тому вона  безпечніша і несе менше ризику. 

Види відбілювання зубів

Є два види відбілювання: безпосередньо в кріслі стоматологічної клініки та  амбулаторне. В першому, пацієнт звертається в стоматологічний центр або клініку. Відбілювання зубів в стоматології потребує лише одного сеансу (інколи два). Стоматолог спочатку захищає ясна пацієнта гелем, який відіграватиме роль бар’єру між перекисом і яснами. Потім фахівець наносить на поверхню зубів гель для відбілювання пероксиду (концентрація перекису водню повинна бути обмежена до 6%). Час процедури може варіюватися від 60 до 90 хвилин за сеанс залежно від початкового стану зуба. Інколи стоматолог може  використовувати лампу або лазер для активації процесу відбілювання.

У деяких випадках лікар ортодонт може вважати доцільним провести відбілювання на кріслі перед амбулаторним відбілюванням. Лікування починається зі отримання зліпка відбитків зубів пацієнта для виготовлення жолобів на замовлення і продовжується вдома за допомогою пероксидного гелю. Їх потрібно носити протягом дня приблизно 4 години. Загальний час використання жолобів для ефективного результату має становити в середньому 3 тижні.

У разі виявлення чутливості зубів через зношування жолобів необхідно обов’язково  припинити лікування та звернутися до стоматолога, щоб уникнути пошкодження зубного нерва. Стоматолог може адаптувати лікування та рекомендувати скоротити щоденний час носіння пристрою.

 Як відбувається відбілювання зубів?

Слід зазначити, що проведення процедури безболісне, анестезія для зубів не потрібна, проте після відбілювання іноді може з’явитися тимчасова чутливість зубів, яка триває близько 48 годин. Щоб зменшити цей побічний ефект, рекомендується застосовувати спеціальну пасту для зубів. Протягом кількох тижнів після відбілювання не рекомендується вживати фарбувальні напої (чай, червоне вино, кава, тощо), оскільки в цей період ризик забарвлення більший.

Якщо ви обираєте відбілювання в клініці, важливо довіритись кваліфікованому фахівцеві, оскільки саме він має правильно підібрати колір зубів, аби вони залишились природніми і гармоніювали з обличчям. Клініка сімейної стоматології PokiDent має все потрібне устаткування, а також тут працюють високоякісні спеціалісти, які зроблять комплексний огляд вашої ротової порожнини і проконсультують стосовно відбілювання зубів.

Через скільки часу буде помітно результат?

Ефективність лікування залежить від самого пацієнта та його звичок, тому що зуб може знову пігментуватися. Однак, якщо пацієнт максимально обмежує елементи, які можуть забарвлювати його зуби, ефект може тривати кілька років. Лікування, звичайно, вважається косметичним, але це, перш за все,  медична процедура, яку повинен проводити стоматолог. Тільки він здатний визначити, чи здорові зуби пацієнта, перш ніж розглянути питання про відбілювання,  а також дасть поради, як зробити білі зуби і зберегти їх на довго.

Результат видно одразу з першого сеансу, але остаточний ефект можна побачити через 15 днів.  Якщо дотримуватись усіх правил догляду ротової порожнини, то білосніжна усмішка буде триматись понад 4 роки.

Скільки коштує відбілювання зубів?

Відбілювання зубів, вартість якого зумовлена багатьма чинниками, насамперед варіюється вибором методу відбілювання. Якщо ви вирішили купувати відбілювальні смужки або ж гелі в аптеці, то ціна буде значно дешевша, ніж у професійній клініці. Отже, ціна відбілювання зубів різниться в залежності від обраного методу та важкості ситуації.

Протипоказання

Звичайно, є протипоказання для відбілювання зубів, його має повідомити стоматолог при огляді. Найчастіше це  гінгівіт і пародонтит. Також не рекомендується техніка відбілювання зубів  вагітним жінкам і дітям до 18 років.

Основні протипоказання:

 • Ви страждаєте від стоматологічних захворювань, таких як абсцеси, гінгівіт або пародонтит: продукт може глибоко проникнути в тканини і викликати запалення, інфекцію або навіть некроз. Тому для цього лікування важливо мати медичний контроль.
 • Ви щойно обробили карієс, девіталізували зуб або ваш стоматолог незабаром запланував такий вид лікування.
 • Ви відчуваєте чутливість у зубах, коли їсте гарячу чи холодну їжу або коли дихаєте з відкритим ротом: відбілювальні продукти можуть викликати тимчасову чутливість після застосування. Якщо ви вже страждаєте від чутливих зубів, то лікування може лише посилити це становище.
 • Ви курите і не збираєтеся кидати: лікування в цьому випадку може бути неефективним.

Поради для підтримки білосніжної посмішки

Процедура відбілювання зубів, відгуки про яку розлетілись інтернетом через свою ефективність – вражає, але й без неї можна зберігати зуби сяючими довгий час, якщо притримуватися певних порад. Для того, щоб зуби були здоровими і природного кольору, необхідно правильно за ними доглядати. Основним аспектом є правильне  чищення зубів, але окрім цього:

 • Не чистіть зуби натискаючи занадто сильно;
 • Обов’язково використовуйте м’яку зубну щітку або щітку середньої жорсткості;
 • Використовуйте м’які кругові рухи (застосовуючи цей метод чищення, ви уникнете травмування ясен, а також ослаблення емалі ваших зубів)
 • Звертайтесь на плановий огляд до стоматолога кожних пів року
 • Регулярно перевіряйте хороший стан ясен 
 • Після вживання кави або чаю ополіскуйте рот водою
 • Припиніть палити або зменшіть споживання сигарет настільки, наскільки це можливо
 • Уникайте або обмежте  споживання продуктів/ напоїв, які забарвлюють зуби : чай, кава, лакриця.

Отже, одною з основних переваг відбілювання зубів у клініці є рівномірність результатів. На відміну від продуктів, які випускають у вільному доступі, де якість відбілювання часто бажає бути кращою, відбілювання в спеціаліста гарантує стабільний зовнішній вигляд. Попри те, що ціна на відбілювання зубів є дорожчою в клініці, ваші зуби з більшою вірогідністю можуть бути більш сяючими.

Професійне відбілювання зубів також є найменш ризикованим методом лікування. Наша клініка PokiDent проводить процедуру відбілювання різної складності. Ще до втручання, фахівець проводить стоматологічний огляд, щоб з’ясувати, чи не викличе лікування проблем із зубами пацієнта. Якщо є ризики, він швидко порадить цього уникнути і запропонує інше рішення, яке дозволить вам ефективно отримати білі зуби. Відбілювання проводиться за індивідуальними вимогами. Ви можете зробити це, коли вам зручно і не турбуючись про будь-який біль. Крім того, зуби будуть під пильним наглядом професіонала, що дозволяє уникнути небезпек і проблем в майбутньому.

Отримати Консультацію