Імплантація

Установка зубного імплантату – це процедура відновлення зуба, яка дуже часто виконується для заміни одного або кількох втрачених зубів. Хоч це поширене явище, деякі пацієнти можуть чекати кілька місяців, перш ніж  його встановити, тому що  іноді необхідно виконати кісткове нарощування перед встановленням зубного імплантату.

Що потрібно знати про протезування зубів на імплантатах та кісткове нарощування для зубних імплантатів? Коли це потрібно? Скільки коштує наростити зуб? Які різні методики застосовують для цього? Розберемося у цьому детальніше.

Коли потрібне кісткове нарощення?

Кісткове нарощення – це процедура, яка часто виконується перед встановленням зубного імпланта. Коли ми втрачаємо один або кілька зубів, щелепна кістка більше не стимулюється корінням відсутніх зубів. Потім запускається принцип дегенерації кістки,  щільність і кількість кістки з часом зменшуються.

Кісткове нарощування застосовується для:

 • Підтримки зубів: захворювання пародонту, викликане бактеріями, може серйозно пошкодити опорні тканини зубів. Вони викликають втрату кісткової тканини, що сприяє їхньому розхитуванню. Кісткова пластика відновлює пошкоджену частину кістки та забезпечує підтримку, яка допомагає утримувати зуби на місці;
 • Після видалення зуба або його втрати : коли зуб відсутній, опорна кістка починає розсмоктуватися, сприяючи провисанню рис обличчя. Крім того, це призводить до ускладнень, якщо згодом ви подумаєте про встановлення імплантату. Будьте впевнені, завдяки технічному прогресу і вчасно вживши правильні заходи, відсутня кістка легко відновлюється. Тому обов’язково потрібно вдатися до нарощування кісткової тканини зуба, яка буде корисною з точки зору здоров’я та естетики;
 • Для встановлення зубного імплантату: що таке імплантація зубів ми детальніше розповімо нижче, але зазначимо, що імплант – це титановий стрижень, який буде вкручуватися безпосередньо в кістку щелепи. З цієї причини кісткова маса повинна бути значною, щоб створити міцну основу для стабілізації фіксації.

Залежно від випадку, нарощення кістки та встановлення зубних імплантатів можуть проводитися одночасно. У деяких випадках, спочатку проводиться корекція кістки, а потім дентальний імплантат встановлюється приблизно через 6 місяців, щоб за цей час кістка зміцнилася. Протезування зубів на імплантатах таким чином здійснюється успішно.

Щоб з’ясувати, чи варто розглядати питання про кісткове нарощення, фахівець з щелепно-лицевої хірургії має зробити 3D-рентген, що дозволить йому проаналізувати кісткову структуру щелепи пацієнта. Потім він визначить, чи потрібна ця процедура, перш ніж встановлювати імплант.

Як ставлять імпланти та чому при цьому важливе нарощування кістки?

Аби відповісти на питання «як ставлять зубні імпланти?», розберемось, що таке імплант. Зубний імплант – це гвинт, який служить коренем для нового зуба, який в подальшому встановлюється. Найкоротші зубні імплантати мають довжину 6 мм і діаметр близько 2 мм (їх називають міні-імплантати). Однак не слід забувати, що призначення імплантату – підтримувати зубний протез , і якщо він занадто малий або занадто тонкий, його стійкість буде недостатньою. Тому зазвичай використовують зубні імплантати, що мають принаймні 8 мм в довжину і 3,5 мм в діаметрі. Цей розмір дозволяє якісно встановити імплант.

Імплантація зубів, етапи якої мають бути поступовими і продуманими, є дуже важливими. Коли пацієнт бажає встановити зубні імплантати для заміни відсутніх зубів, важливо, щоб кістка, на яку будуть розміщені ці імплантати, була достатньо міцною та об’ємною, щоб імплантат був ефективним і довговічним.

Але буває, що наявної кістки недто мало, а отже, встановлення зубного імплантату неможливе. Щоб виправити це, виконується передімплантаційний кістковий трансплантат.

Методики нарощування зубної кістки

Нарощування зуба на корінь служить для зміцнення альвеолярної кістки щелепи. Тому під час процедури щелепно-лицевий хірург використовує одну з можливих методик для відновлення та отримання об’єму кістки, необхідного для встановлення зубного імплантату.

Існують різні методи нарощування кісток, які фахівець може використовувати для підготовки ротової порожнини пацієнта до встановлення зубного імпланту. Розглянемо їх більш детально:

Техніка наповнення кістки

 • Пломба кістки після екстракції: з різних причин пацієнту може знадобитися видалення зуба, щоб зберегти здоров’я порожнини рота. У цьому випадку хірург приступає до заповнення кістки, щоб уникнути резорбції альвеолярної кістки та забезпечити можливість розміщення імплантату через кілька місяців.
 • Наповнення кістки перед імплантацією: ця техніка полягає у збільшенні об’єму кістки щелепи у висоту або товщину. Трансплантат може бути з різних джерел.
 • Підйом дна пазухи / відкритий синус-ліфтинг: техніка підйому дна пазухи, використовується лише перед встановленням зубного імплантату для заміни молярів (великі кутні зуби) або премолярів верхньої щелепи. Лікар хірург проколює кістку, щоб отримати доступ до оболонки синуса, яку він піднімає. Потім він виконує кісткове заповнення в залишеному просторі і закриває ясна.

Чим нарощують зубну кістку?

Трансплантат, який використовується для пломбування кістки, може мати кілька різних походжень. Таким чином, стоматологічні матеріали можуть мати таке походження:

 • Аутогенний: аутогенний трансплантат береться безпосередньо у пацієнта. Зазвичай, коли пломба незначна, кістку беруть з підборіддя або області зубів мудрості. У певних випадках кістку можна взяти з гомілки, стегна або навіть черепа. Аутогенна трансплантація має найменший ризик відторгнення, оскільки пересаджується власна кістка пацієнта.
 • Алогенний: трансплантат походить з кістки людини, але не пацієнта. Ці трансплантати надходять із спеціалізованих лабораторій, які гарантують, що матеріал абсолютно безпечний. Трансплантат може бути взятий у померлої людини або від людини, яка перенесла операцію, під час якої була видалена кістка (наприклад: зубне протезування кульшового суглоба). Донори обстежуються, а кістка обробляється таким чином, щоб запобігти ризику передачі захворювання. Клітини пацієнта мігрують в алотрансплантат і перетворюють його у власну кістку.
 • Ксеногенний: ксеногенний трансплантат походить від тварин. Ці кістки зазвичай свинячого, бичачого або кінського походження.
 • Аллопластичний: це означає, що трансплантат синтетичного походження. Аллопластичний трансплантат зазвичай виготовляють із суміші фосфату і кальцію.

Як проводиться кісткова пластика?

Процедура кісткової пластики відносно проста у виконанні. Вона застосовується, коли кістка щелепи не має потрібної висоти, необхідної для розміщення імплантату 10 або 12 мм, коли товщина кістки недостатньо велика в порівнянні з діаметром імплантату, або коли не вистачає кількості кістки на зовнішній або внутрішній стороні щелепи, щоб мати оптимальну вісь введення імплантату.

Кістковий трансплантат  спочатку розміщують і іммобілізують. Після трансплантації, організм створює нові кісткові клітини з кістки щелепи там, де розташований трансплантат, аж доти, поки вони поступово не замінять трансплантат.

Щоб компенсувати той факт, що під час процесу відбувається незначна втрата кісткової тканини, встановлюваний трансплантат завжди трохи більший за кістку, яка підлягає регенерації, щоб досягти адекватного кінцевого об’єму кістки.

Після нарощення щелепної кістки, час загоєння слизової оболонки становить від 8 до 15 днів. До цього слід додати час консолідації кісток, щоб вони були ідеально міцними та стабільними перед будь-якою новою операцією. Таким чином, установка зубних імплантатів буде можлива через 4 або 6 місяців, після перевірки того, що отриманий об’єм кістки достатній. На питання: скільки часу приживаються імпланти, можна відповісти, що все залежить від індивідуальних показників.

Чи викликає біль кісткова пластика та імплантація?

Оскільки кісткова пластика є хірургічною процедурою, це нормально відчувати деякий дискомфорт після того, як вжили ці етапи імплантації зубів. Для деяких пацієнтів пік інтенсивності буде відчуватися в день процедури, в той час як для інших дискомфорт продовжується наступними днями. У день процедури необхідно прийняти ліки, щоб мінімізувати післяопераційний біль і набряк. Виходячи з клініки, вам буде комфортно і біль після імплантації зубів не відчуватиметься. Важливо, щоб вас супроводжували під час повернення додому. Біль і дискомфорт також можуть відрізнятися в залежності від типу та розміру кісткового трансплантата. Якщо кістковий трансплантат великий, то це нормально відчувати більший дискомфорт, оскільки більше тканин травмовано і вони потребують регенерації.

У більшості випадків біль майже повністю зникає через 5-7 днів. Цей час може змінюватися в залежності від індивідуальних особливостей. Зазначимо, що ліки, які вам будуть призначені, зможуть значно полегшити ваш стан протягом цього періоду.

Що допоможе покращити стан після процедури?

 • На набряклі ясна можна накладати вологі та холодні компреси.
 • Ваш хірург-стоматолог призначить відповідний анальгетик у разі болю.
 • Протягом наступних тижнів уникайте зони операції, використовуйте антибактеріальну рідину для полоскання рота. Потім ви можете взяти щітку з дуже м’якими волокнами, щоб почистити зуби в оперованій зоні.
 • Віддавайте перевагу холодним напоям і уникайте всього, що є занадто гарячим.
 • Не їжте тверду, гостру, надмірно солону їжу або кислі напої.
 • Протягом 2-3 днів після операції уникайте вживання алкоголю та куріння. Це зменшить ризик вторинної кровотечі та допоможе прискорити загоєння.
 • Інтенсивне паління та нехтування гігієною порожнини рота можуть поставити під загрозу успіх лікування.
 • Обов’язково дотримуйтесь контрольних візитів до свого хірурга-стоматолога, навіть якщо ваше загоєння протікає нормально.

Наслідки втрати зубів і відсутність вчасно прийнятих мір

Втрата кісткової тканини може мати різне походження – це може бути результатом нещасного випадку або пошкодження ясен мікробного походження (пародонтит). Після видалення зубів верхньощелепна та нижньощелепна кістки атрофуються у висоту та ширину через відсутність механічного навантаження. Однак мінімум кісткової речовини є обов’язковою умовою для забезпечення довготривалої стабільності зубів або встановлення імплантів. Повна втрата  щелепних кісток призводить до дуже значного падіння кісткової маси, саме тому для відновлення функціональності щелепи застосовують різні види імплантів зубів.

Резорбція кістки зумовлена наступними факторами:

 • травма кісток під час екстракції(видалення зуба);
 • відсутність стимуляції кістки корінням;
 • роздавлювання тканин протезом.

Фізіологічні наслідки                                                                                           

 • Значна резорбція кісток;
 • Зміна естетичного вигляду (передчасне старіння).

Функціональні наслідки                                                                                               

 • Дуже висока рухливість протеза;
 • Значна втрата жувальної здатності;
 • Втрата смаку і відчуття тепла.

Наслідки для комфорту                                                                                                     

 • Часті травми;
 • Рецидивуючі виразки;
 • Оголений і гіперчутливий альвеолярний нерв;
 • Під протез потрапляє їжа.

Медичні наслідки                                                                                                           

 • Значні дефіцити харчування, пов’язані зі зміною раціону;
 • Болі в суглобах;
 • Кислотність травної системи;
 • Передчасне старіння.

Соціальні наслідки                                                                                                            

 • Невдоволення своїми зубними протезами та зовнішнім виглядом;
 • збентеження на публіці;
 • Відсутність впевненості в собі.

Можливі ускладнення

Лікарська практика завжди несе ризики ускладнень, навіть якщо вони дуже низькі. На успіх операції можуть також вплинути стан здоров’я пацієнта, проблеми з харчуванням, куріння та вживання алкоголю.

Ризики

 • Інфекція : існує ризик інфікування в місці трансплантації, а також у донорському місці у випадку аутогенної трансплантації. Хоча це ускладнення можливе, воно зустрічається нечасто.
 • Відмова трансплантата: види зубних імплантів різноманітна, головне підібрати правильний вид саме для вас. Відторгнення імплантату може бути викликано недостатнім кровопостачанням місця трансплантата або його відторгненням, особливо у випадку трансплантатів, які не є аутогенними.
 • Недостатній трансплантат: можливо, що процедура трансплантації та загоєння проходять добре, але доданого об’єму кістки недостатньо для встановлення зубних імплантатів. Цього можна уникнути, якщо провести хорошу початкову оцінку стану пацієнта, а також правильно спланувати операцію.

На успіх операції може вплинути стан здоров’я пацієнта, проблеми з харчуванням, куріння та вживання алкоголю.

Протипоказання до імплантації зубів

Деякі серйозні патології можуть стати на заваді, аби наростити зуб, ось деякі з них:

 • Запущені серцево-судинні захворювання;
 • Цукровий діабет ;
 • Імуносупресивні захворювання або лікування;
 • Ниркова або дихальна недостатність;
 • Патології внутрішнього вуха або пазух;
 • Надмірне куріння;
 • Алергія.

Наростити зуб ціна

Багато людей цікавляться, як наростити зуб та скільки коштує нарощування зуба. Ціни дуже різняться, все залежить від клініки в якій ви збираєтесь виконувати цю процедуру, рівня кваліфікації спеціаліста, матеріалів, які використовуватимуться та труднощі ситуації в цілому. В будь-якому випадку, ми радимо вам проконсультуватися з лікарем, аби вчасно виправити проблему і не погіршити ситуацію.

Красиві, міцні зуби підвищують впевненість у собі та в особистому, професійному житті. Тому стоматолог дуже ретельно сплановує заміну відсутніх зубів і лікування уражених. Процедура регенерації кісткової тканини може гарантувати функціональність та естетичний вигляд ваших зубів на тривалий час.

Нарощення кістки є хірургічною процедурою, метою якої є збільшення об’єму альвеолярної кістки щелепи з метою її зміцнення перед встановленням зубного імплантату. Існує кілька технік і типів трансплантатів, які відповідають конкретним потребам кожного пацієнта, щоб дати йому можливість повернути сяючу посмішку. Ви можете орієнтуватися на відгуки про імплантацію зубів, порівнювати  умови нарощування кістки , але у будь-якому випадку радимо проконсультуватися з досвідченим лікарем.

У стоматологічній клініці PokiDent, наші фахівці з щелепно-лицевої хірургії використовують найсучасніші інструменти та методики, щоб надати нашим пацієнтам найкращі послуги з дентальної імплантології.

Отримати Консультацію