Лікування зубів під мікроскопом

Мікроскоп є дуже популярним високотехнологічним приладом у стоматологічних клініках. Саме він дозволяє збільшити видимість стану зубів для однозначної діагностики. Серед галузей стоматології, які потребують лікування зубів під мікроскопом, можна згадати ендодонтію. Отож, розберемось детальніше в цій темі.

Операційний стоматологічний мікроскоп

Стоматологічний різновид мікроскопа відрізняється від лабораторного насамперед затискачем, що являє собою систему шарнірних важелів. Завдяки ним, зубний лікар може практично без зусиль переміщати прилад у всіх площинах і фіксувати його в будь-якій точці. Сучасні моделі дозволяють фотографувати та знімати у форматі HD. Сьогодні лікування зубів під мікроскопом вже не є чимось незвичайним, тепер це стало золотим стандартом стоматологічної практики. Це легко пояснити: якість стоматологічних послуг, що надається за допомогою стоматологічного мікроскопа, майже завжди буде на порядок вищою, ніж без нього.

Отже, стоматологічний мікроскоп – це шарнірний пристрій на руці, який має великі оптичні властивості: забезпечує потужне збільшення та освітлення, що усуває тіньові зони втручання. Таким чином, це дає можливість управляти найскладнішими ділянками доступу неозброєним оком, а також дозволяє виконувати точний хірургічний жест та проводити якісну діагностику.

Операційний мікроскоп може виявити кореневі канали, перешийки, перфорації, тріщини, бічні канали, мікропереломи.

Стоматологічні галузі використання мікроскопа

Кожен зуб має зубну пульпу, тобто набір нервових волокон і кровоносних  судин. Ендодонтія – це стоматологічна спеціаліальність, яка лікує захворювання пульпи зуба.

Оскільки пульпи не видно неозброєним оком, спеціалізовані стоматологи використовують мікроскоп для діагностики наявності запалення або інфекції системи кореневих каналів.

Таким чином, мікроскоп рятує ваші зуби, оскільки досягає збільшення до x25. Це полегшує стоматологу знаходити коріння зуба, локалізувати біль і зробити комплексну діагностику. Саме тому використання мікроскопа є найкращим рішенням для збереження зуба.

Побутує думка, що мікроскопи в стоматології — це лише прерогатива ендодонтів, але насправді це не так. Мікроскопи вже давно використовуються в багатьох областях стоматологічної практики:

  • Діагностика

Не завжди доцільно з точки зору часу проводити первинний огляд пацієнта за допомогою збільшувального приладу, але його наявність в процесі буде безсумнівною перевагою. Зазвичай для підтвердження припущень лікаря, зробленого під час збору анамнезу, використовують мікроскоп, аби підтвердити діагноз та побачити те, що неможливо побачити неозброєним оком. Наприклад, не завжди можна побачити тріщину на поверхні емалі без збільшувальних лінз, а тим більше помітити тріщину на стінці каналу. За допомогою мікроскопа не складе труднощів виявити приховані каріозні ураження під старими пломбами або між сусідніми зубами, що вкрай важко зробити без потужної оптики.

  • Професійна гігієна

Часто цей апарат використовують тоді, коли в пацієнта спостерігається підвищена чутливість зубів, захворювання пародонту. Лікар стоматолог завдяки мікроскопу може видалити з емалі найдрібніші частинки мінералізованих відкладень, не пошкоджуючи зубні та м’які тканини. Оптика дозволяє безпечно очистити шийку зубів, яка прикрита ясенними кишенями, забезпечити відновлення емалі зубів та коріння.

Мікроскоп не тільки допомагає лікарю діяти з більшою точністю, але й підвищує ефективність спеціалізованого обладнання, тепер видаляти м’який наліт, пігментацію та тверді відкладення з важкодоступних місць більше не проблема.

  • Терапія

Карієс є одним з найпоширеніших патологічних процесів у ротовій порожнині. За даними ВООЗ, у розвинених країнах ураженню піддається 80-90% населення, незалежно від освіти, рівня та умов життя.  Маючи під рукою потужну збільшувальну оптику, стоматолог-терапевт виявить ранні ознаки карієсу навіть у важкодоступних місцях. А вчасно виявивши їх, він видалить уражену тканину і збереже зуб здоровим. Оптика також покращує якість депульпації (видалення нервів). Вкрай важливо видалити його найдрібніші частинки і добре очистити канал, це найкраща профілактика рецидивів і гарантія довговічності реставрації.

  • Хірургічна стоматологія

Остеопластика та пластика ясен є одними з найскладніших областей сучасної стоматології. Використання мікроскопа під час його виконання значно підвищує точність хірургічних процедур, мінімізує ймовірність травмування сусідніх тканин, значно покращує якість виконаної роботи навіть при використанні навігаційних шаблонів і попереднього планування. Використовуючи стоматологічний мікроскоп в цій галузі, можна легко попередити захворювання зубів та ясен і зменшити період відновлення. Видалення кіст і гранульом (запальних утворень на верхівці кореня) також набагато безпечніше та ефективніше проводити під мікроскопом, як і багато інших хірургічних операцій.

Завдяки операційному мікроскопу стоматолог-хірург зможе побачити внутрішню частину зуба і коріння, що значно підвищує якість лікування, а також зможе видаляти нерв зуба, який розташований в корені набагато швидше та простіше.

Крім того, операційний мікроскоп є цінним помічником у стоматології для пошуку тріщини, перелому чи перфорації зуба. З усіх цих причин операційний мікроскоп зараз є важливим засобом високоякісної стоматології.

Основні переваги процедур під мікроскопом

Стоматолог досліджує кореневий канал під спеціальним мікроскопом, який виявляє навіть найменші причини запалення або болю. Звичайне лікування зубних каналів (без мікроскопа) є ефективним у багатьох випадках, але іноді кореневий канал настільки вузький, що проблемну пульпу зуба важко побачити. Під мікроскопом можна легко виявити навіть найскладніші проблеми.

  • Мікроскоп дозволяє ідентифікувати будь-які аномалії від емалі до глибини кореня зуба.
  • Він допомагає діагностувати наявність гною, запалення і навіть переломів.
  • Лікування каналів під мікроскопом є доволі ефективним.

Мікроскоп є основним інструментом, який дасть будь-якому стоматологу можливість працювати з точністю та отримувати чітку діагностику. Переваги цього приладу є беззаперечними і немає протипоказань  для його використання.

Чому кореневе лікування каналів зуба під мікроскопом дорожче?

Лікування зуба під мікроскопом,  ціна якого доволі дорога – можна пояснити. Насамперед беремо до уваги те, що сам апарат, обладнання та матеріали, які використовуються під час процедури дуже дорогі. Однак фахівці клініки PokiDent рекомендують робити стоматологічні процедури під мікроскопом, оскільки звичайне лікування не може гарантувати високий результат. Крім того, у разі неефективності лікування знадобиться протезування зубів.

На скільки активно використовують мікроскоп сьогодні?

На сьогодні, цей пристрій починають використовувати дедалі більше сучасних стоматологічних клінік для відновлення зуба, адже такий апарат значно підвищує якість і точність огляду. Проте варто зазначити, що ціна такої техніки висока і для його використання потрібні стоматологи, які мають досвід лікування каналів. Щоб освоїти використання мікроскопа, потрібно багато практичних знань, проте ми переконані, що використання цього пристрою – це великий прогрес.

Отже, для якісної роботи, стоматолог використовує такі діагностичні засоби, як сканери та 3D-зображення, а також терапевтичні засоби: лазер та операційний мікроскоп. В клініці PokiDent застосовують лише високоякісні прилади для стоматологічної діагностики. Оскільки кореневі канали іноді не видно неозброєним оком, спеціаліст використовує мікроскоп, щоб діагностувати наявність запалення, тріщин, інфекції кореня тощо. Використання передової мікроскопічної технології кваліфікованим фахівцем може допомогти зробити лікування зуба під мікроскопом успішним, тривалим та відкриває можливість зберегти свій природний зуб на все життя.

Отримати Консультацію