Професійна гігієна

Регулярна гігієна порожнини рота необхідна для підтримки здоров’я ясен і зубів. Регулярні візити до гігієніста в поєднанні з оглядом зубів і доглядом за яснами значно поліпшать зовнішній вигляд зубів і здоров’я порожнини рота. Гігієна зубів – це професійне чищення зубів і видалення зубного каменю, які виконуються або гігієністом, або асистентом по профілактиці.

Чому необхідна регулярна гігієна зубів?

Незважаючи на ретельний догляд за зубами, багато пацієнтів не можуть дістатися до всіх міжзубних проміжків в порожнині рота, щоб ретельно видалити бактеріальне покриття, зване зубним нальотом. Цей наліт призводить до пошкодження зубів (карієс), запалення ясен (гінгівіт), а в гіршому випадку – до руйнування кістки (пародонтит).

Тому має сенс регулярно проводити гігієнічні огляди зубів.

Що виконує гігієніст-стоматолог?

Стоматологічні гігієністи в основному займаються профілактикою захворювань порожнини рота, але можуть також брати участь в ортодонтичних процедурах, таких як установка брекетів. Деякі з них також мають сертифікат фахівця і займаються реставраційними послугами, наприклад, установкою пломб.

Ваш стоматолог-гігієніст разом з вами визначить план догляду і допоможе вам підтримувати здоров’я порожнини рота на належному рівні. Послуги з гігієни порожнини рота можуть надавати тільки дипломовані медичні працівники.

Гігієна зубів включає в себе, перш за все, професійну чистку зубів, під час якої ретельно видаляється наліт, знебарвлення і зубний камінь. Стоматолог надає інформацію про гігієну порожнини рота, а також рекомендації в домашніх умовах. Сюди також входить індивідуальна консультація з приводу того, які засоби по догляду за зубами найбільш підходять для пацієнта.

Що відбувається на прийомі у гігієніста?

Гігієністи пропонують послуги з професійної чищення зубів, яке включає зняття зубних відкладень і полірування. Під час прийому гігієніст проведе первинний огляд зубів.

  • Потім він зніме наліт і зубний камінь в місцях, недоступних для чищення щіткою.
  • Проведе чистку і поліровку для видалення поверхневих плям на зубах.
  • Запропонує індивідуальні рекомендації по підтримці здоров’я зубів і продемонструє методи, які ви можете використовувати вдома.
  • Ваш гігієніст також дасть поради по харчуванню та профілактики карієсу. Він може виявити ознаки захворювання ясен і направить вас до стоматолога чи пародонтолога, якщо побачить, що потрібне подальше лікування.

Профілактика карієсу шляхом фторування зубів також є частиною стоматологічної гігієни, як і лікування надмірної чутливості шийки зуба. Відбілювання – це ще одна послуга, пропонована в рамках стоматологічної гігієни. Це косметична процедура для дбайливого відбілювання природних зубів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *