Протезування зубів

Види та особливості Протезування зубів – це спеціалізована область стоматології, яка включає в себе використання незнімних і знімних зубних протезів для відновлення зовнішнього вигляду і функції зубів, ясен. Протезування може бути вибрано за функціональних або косметичних причин. Стоматологи здатні діагностувати, планувати і проводити лікування з використанням зубних протезів для усунення широкого спектру проблем зі здоров’ям порожнини рота. Вони також приділяють велику увагу зниженню ризику повторного виникнення цих проблем в майбутньому. Зубний протез – це стоматологічне пристосування, яке замінює відсутній зуб або приховує дефекти зуба. До таких зубних протезів відносяться імплантати, коронки, мости, протези і вініри, деякі з них можуть бути знімними або постійно закріпленими в порожнині рота. Які існують види зубних протезів? Заміна відсутніх або пошкоджених зубів важлива з багатьох причин. Прогалини в вашій посмішці не тільки бентежать, а й створюють ризик виникнення інших стоматологічних проблем, таких як проблеми з вирівнюванням, втрата кісткової тканини, проблеми з прийомом їжі і промовою. Розуміння варіантів протезування допоможе вирішити, які процедури допоможуть вам повернути оптимальне здоров’я порожнини рота і впевнено посміхатися. Лікарі-протезисти мають досвід використання широкого спектру зубних протезів та обговорюють всі можливі варіанти під час персональної консультації:
  • Імплантати (протези)
Зубні імплантати – це заміна відсутніх зубів. Виготовлені з міцного титану, імплантати хірургічним шляхом встановлюються в щелепу, де вони грають роль коренів зубів. Після зрощення з кісткою щелепи імплантати покриваються природної коронкою. Якщо вам необхідно замінити цілу зубну дугу, лікар-ортопед може порекомендувати імплантати для фіксації зубних протезів. У цьому методі використовується різна кількість імплантатів для заміни верхньої або нижньої зубної дуги, часто без необхідності кісткової пластики.
  • Коронки і мости
Коронки і мости – це зубні протези, які можуть заповнити прогалини в порожнині рота або відновити природний вигляд, міцність і функціональність вашої посмішки. Вони кріпляться на зуби і не знімаються. Коронки покривають один пошкоджений зуб або є частиною моста, коли коронки встановлюються з кожного боку одного або декількох штучних зубів. Коронки можуть бути виготовлені з металу, порцеляни або кераміки і виглядають як природні зуби. Мости можна розглядати як різновид незнімних протезів, які заповнюють проміжки між зубами, підтримувані коронками з обох сторін.
  • Вініри
Вініри – це тонкі оболонки, створені з порцеляни або кераміки, якими покривають знебарвлені або сколені зуби, щоб поліпшити їх зовнішній вигляд. Вони унікально розроблені для поліпшення розміру, форми або відтінку зубів. Вініри прикріплюються до передньої або лицьовій поверхні зубів за допомогою спеціального клею для міцності і довговічності. Для підготовки зуба до встановлення вініра необхідно зняти невелику кількість емалі, щоб він правильно прилягав до зуба. Вініри можуть дати вражаючі результати без необхідності тривалого і дорогого лікування, але вони більш крихкі, ніж коронки, тому за ними потрібно правильно доглядати. Як виготовляються зубні протези? Щоб виготовити зубний протез, стоматолог проведе ретельну оцінку стану ваших зубів і порожнини рота, а також зробить рентгенівські знімки зубів, що беруть участь в протезуванні. Це дозволить спеціалісту виготовити протез, який буде підтримувати всі зуби для функціонування та здорової посмішки. На наступному етапі стоматолог зазвичай знімає зліпок з наявних зубів. Потім зліпок відправляється в зуботехнічну лабораторію. Зубні протези можуть бути виготовлені з різних матеріалів, включаючи фарфор, композитну смолу, акрил і діоксид цирконію. Після виготовлення протеза процедура установки залежить від того, який зубний протез отримує пацієнт. Для установки імплантатів стоматолог повинен хірургічним шляхом вставити в кістку титановий фіксатор (штифт), а потім пацієнт чекає кілька місяців до установки протеза, щоб переконатися, що імплантат правильно встановлений і закріплений в кістки. Якщо встановлюється коронка, міст або вініри, стоматолог може видалити частину поверхні зуба, щоб підготувати її до протезування. Переваги протезування зубів
  1. Зубні імплантати, які вважаються золотим стандартом заміни зубів, дозволяють отримати цілий, функціональний зуб, який має природній вигляд.
  2. Зубні імплантати дуже зручні і прості в обслуговуванні. Імплантати мають дуже високий відсоток успіху – близько 98%.
  3. Завдяки більш міцним і реалістичним матеріалами і точної техніці, можливості поліпшення форми і функції вашої посмішки практично безмежні.
  4. Зубні протези можуть допомогти пацієнтам відчувати себе більш впевнено, замінюючи відсутні зуби або надаючи знебарвленим або пошкодженим зубам більш привабливий вигляд.
  5. Сучасні стоматологічні клініки пропонують виготовлення коронок в той же день прямо в кабінеті, так що вам не доведеться чекати два тижні, поки лабораторія відправить коронку до стоматолога.
Більшість стоматологів знімають зліпок з вашого зуба і відправляють інформацію в професійну лабораторію, де і створюється ваша індивідуальна коронка. Якщо ви думаєте, що протез може бути рішенням вашої стоматологічної проблеми, запишіться на прийом до стоматолога чи ортопеда, щоб обговорити варіанти поліпшення вашої посмішки.

З нами Ваша усмішка засяє здоров’ям!

ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *