Терапевтична стоматологія

Терапевтична стоматологія відноситься до будь-якої стоматологічної процедури, яка ремонтує або замінює зуб. Відновлювальні процедури включають пломбування порожнин, лікування кореневих каналів і навіть зубні імплантати. Терапевтична стоматологія має на меті: відновлення функції і відновлення зовнішнього вигляду зубів.

Процедури терапевтичної стоматології

  • Пломбування порожнини зуба

Це, безумовно, найпоширеніша процедура терапевтичної стоматології. Коли бактерії проникають в емаль зуба і створюють отвір, його необхідно запломбувати, щоб захистити м’яку пульпу всередині. При пломбуванні порожнини стоматолог видаляє пошкоджену частину зуба і заповнює отвір композитним матеріалом.

  • Лікування кореневого каналу

Процедура кореневого каналу може знадобитися, якщо каріозна порожнина проникла в зуб настільки глибоко, що оголила м’яку пульпу всередині зуба. Іноді така процедура проводиться після травми зуба. Зазвичай причиною є інфікування внутрішньої частини зуба.

  • Встановлення коронки

Коли зуб пошкоджений будь-яким чином, його можна зміцнити коронкою. При установці коронки верхня частина зуба спилюється, і на неї встановлюється коронка. Коронка виглядає і функціонує так само, як ваш природний зуб, а природний корінь залишається на місці.

  • Зубний імплантат

Якщо відсутній зуб або його необхідно видалити через сильний карієс або пошкодження, його можна замінити зубним імплантатом. Зубний імплантат – це повноцінний штучний зуб і коренева система. Корінь імплантату виготовлений з титану, біосумісного металу, який з’єднується з кісткою щелепи, утворюючи міцну опору. Корінь хірургічним шляхом поміщається в щелепу, а зверху кріпиться коронка. Весь імплантат виглядає і функціонує так само, як природний зуб, тому він вважається найкращим варіантом заміни зубів. Зубні імплантати також можуть служити в якості опор для мостів і протезів.

  • Міст

Зубний міст – це штучний зуб, підвішений між двома коронками. Іноді міст складається з ряду декількох зубів.

  • Зубні протези

Знімні зубні протези можуть кріпитися до ясен за допомогою присосок або клею. Протези з опорою на імплантати утримуються на місці за допомогою декількох зубних імплантатів, встановлених в щелепі.

Переваги терапевтичної стоматології

  1. Відновлення функції. Найбільшою перевагою реставраційних процедур є відновлення функціональності ваших зубів.
  2. Усунення болю. Реставраційні процедури усувають біль, виправляючи проблему або видаляючи інфекцію.
  3. Поліпшення зовнішнього вигляду. Реставраційні процедури можуть поліпшити зовнішній вигляд ваших зубів, щоб ви могли посміхатися з упевненістю.
  4. Збереження щільності кісткової тканини. Заміна відсутнього зуба імплантатом зберігає щільність кісткової тканини щелепи. Найкраще замінити відсутній або нежиттєздатний зуб відразу ж, щоб уникнути втрати кісткової тканини.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *